flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПОЛОЖЕННЯ про забезпечення доступу до публічної інформації, що знаходиться у володінні Броварського міськрайонного суду Київської області

 ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ керівника апарату

Броварського міськрайонного суду

Київської області

«01» листопада 2019 року № 7а-о

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про забезпечення доступу до публічної інформації, що знаходиться у володінні Броварського міськрайонного суду Київської області

 

І. Загальні положення

 1.1.  Це Положення розроблено на виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року N 2939-VI (далі – Закон) та визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні Броварського міськрайонного суду в Київській області (далі - Суд), та інформації, що становить суспільний інтерес.

1.2. Правове регулювання відносин, пов’язаних із забезпеченням доступу до публічної інформації в Суді, здійснюється відповідно до Конституції України, законів України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон), «Про інформацію», «Про державну таємницю», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про захист персональних даних», «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до судових рішень», «Про запобігання корупції», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 (зі змінами та доповненнями) та інших нормативно-правових актів із цих питань.

1.3. У цьому Положенні терміни вживаються в значеннях, наведених у Законі.

1.4. Доступ запитувачів до інформації про діяльність суду та оприлюднення інформації  (опрацювання, систематизація, аналіз та контроль щодо задоволення запиту) організовують і здійснюють відповідальні особи сектору управління персоналом та роботи із зверненнями.

1.5. Дія цього Положення не поширюється на надання інформації при здійсненні судочинства судом, при виконанні судових рішень, на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян.

1.6. Суд не є розпорядником інформації за запитами на інформацію стосовно інших органів влади, установ та організацій України, органів влади інших держав, міжнародних організацій.

 

ІІ. Забезпечення доступу до публічної інформації про діяльність Суду

 2.1. Доступ до публічної інформації про діяльність Суду забезпечується відповідно до статті 5 Закону.

2.2. Публічна інформація надається запитувачам у тому вигляді, у якому вона створена і зберігається в Суді.

2.3. Запитувач має право звернутися до Суду із запитом, вимоги щодо оформлення якого визначено Законом.

2.4. З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати такий запит шляхом заповнення відповідної форми запиту на офіційному веб-сайті Суду (розділ «Громадянам») та автоматизовано направити його до Суду в електронному вигляді.

2.5. У разі якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може самостійно подати письмовий запит на інформацію, його мають оформити відповідальні особи сектору управління персоналом та роботи із зверненнями або інші відповідальні особи, обов'язково зазначивши в запиті на інформацію своє прізвище, ім'я, по батькові, посаду, контактний телефон, причину оформлення, та надати копію цього запиту особі, яка його подала.

2.6. Доступ до публічної інформації про діяльність Суду може бути обмежена, якщо інформацію віднесено до інформації з обмеженим доступом.

2.6.1. Обмеження доступу до інформації про діяльність Суду здійснюється відповідно до Закону при дотриманні сукупності вимог, визначених у частині другій статті 6 Закону.

2.6.2. Перелік відомостей, що становлять службову інформацію, затверджується відповідним наказом суду та оприлюднюється у встановленому порядку, визначеному цим Положенням.

2.7. Відповідальними особами з питань доступу до публічної інформації за запитами в Суді та розміщення й оновлення вказаної інформації на офіційному веб-сайті Суду й інформаційних стендах в приміщенні Суду є завідувач і головний спеціаліст сектору управління персоналом та роботи із зверненнями.

2.7.1. Інформаційне наповнення веб-сайту Суду та оновлення публічної інформації забезпечується також прес-секретарем суду відповідно до законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію» та інших нормативно-правових актів.

2.8. Відповідальна особа зобов'язана оприлюднювати публічну інформацію невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа.

2.9. За рішенням керівництва Суду можуть бути визначені інші особи, відповідальні за надання відповідей на запити, розміщення публічної інформації на офіційному веб-сайті Суду та інформаційних стендах.

 

ІІІ. Надання публічної інформації про діяльність Суду

3.1. У приміщеннях Суду, де забезпечено вільний доступ осіб, розміщується інформація:

1) про розклад роботи Суду, порядок і графік особистого прийому громадян керівництвом Суду;

2) регламент роботи суду та Правила внутрішнього трудового (службового) розпорядку Суду;

3) правила пропуску осіб до приміщення судів та на їх територію транспортних засобів;

4) списки справ, призначених до розгляду в Суді;

5) банківські реквізити рахунків для сплати судового збору, штрафів, за проведення експертиз;

6) форми і зразки документів;

7) умови та порядок отримання інформації про діяльність Суду;

8) інші відомості, необхідні для оперативного інформування запитувачів інформації про діяльність Суду.

3.2. Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров'ю та/або майну осіб, і про заходи, що застосовуються у зв'язку з цим.

3.3. Інформація для розміщення у Суді та для оприлюднення на веб-порталі «Судова влада України» на веб-сайті Суду погоджується з головою Суду та керівником апарату Суду.

3.4. Взаємодія Суду з представниками засобів масової інформації забезпечується прес-секретарем Суду та суддями-спікерами Суду.


ІV. Порядок реєстрації та опрацювання запитів

4.1. Запити на інформацію, що надходять на адресу суду, приймаються, попередньо опрацьовуються і реєструються у відділі документального обігу і контролю (загальна канцелярія (далі - Канцелярія)) відповідно до Інструкції з діловодства в місцевих судах з урахуванням вимог цього Положення.

4.2. Запити на інформацію реєструються в автоматизованій системі документообігу суду
«Д-3» ( далі - КП «Д-3»).

4.3. Після отримання та реєстрації вхідної кореспонденції відповідальний працівник Канцелярії виокремлює запити на інформацію та невідкладно передає їх керівництву суду.

4.4. Запит на інформацію з резолюцією керівництва суду опрацьовується в Канцелярії суду в КП «Д-3» (взяття на контроль), після чого невідкладно передається виконавцям.

4.5. Реєстрація та опрацювання запитів на інформацію, які надійшли до суду у вигляді електронного документа, здійснюється відповідальним працівником Канцелярії в загальному порядку після їх роздрукування на паперовому носії.

4.6. Запит на інформацію реєструється виконавцями в журналі реєстрації інформаційних запитів та обліковується за реєстраційним індексом, що складається з початкової літери прізвища запитувача, порядкового номера запиту, що надійшов та позначки про публічну інформацію, наприклад: К-356/пі. Реєстраційний індекс може бути доповнений іншими позначеннями, що забезпечують систематизацію, пошук, аналіз і зберігання запитів на інформацію.

4.7. Відповідь на запит на інформацію надається не пізніше п’яти робочих днів із дня отримання судом запиту.

4.8. У разі якщо питання, порушенні у запиті, потребують надання додаткової інформації, відповідальна особа може витребувати її від інших працівників суду. У такому випадку працівники суду повинні надати додаткову інформацію відповідальній особі не пізніше двох днів з моменту її витребування.

4.9. У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин  з дня отримання запиту.

4.10. У разі якщо запит на інформацію стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, керівник самостійного структурного підрозділу апарату Суду, відповідальний за надання інформації за таким запитом, за погодженням з керівництвом Суду може продовжити строк розгляду запиту на інформацію до 20 робочих днів. Про продовження строку розгляду такого запиту запитувача повідомляють у письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів із дня отримання запиту.

4.11. У разі якщо запит на інформацію разом із проханням надати публічну інформацію містить прохання надати також інформацію, що не відноситься до публічної, відповідь на питання, які не стосуються публічної інформації, може бути надано заявнику окремо в терміни, передбачені чинним законодавством, про що запитувач повідомляється у відповіді на запит.

 4.12. У випадках, коли запитувана інформація містить документи обсягом більше 10 сторінок, працівник, відповідальний за надання інформації, не пізніше п’яти робочих днів із дня надходження запиту до суду повідомляє про це заявника із зазначенням вартості фактичних витрат, пов’язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку сплати цих витрат. За таких обставин надання інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат.

4.13. Запит на інформацію знімає з контролю виконавець даного запиту.

4.14. Зберігання запитів на інформацію та переписки щодо них здійснюється згідно із номенклатурою справ Суду.

 

  1. Порядок надання інформації про діяльність Суду

5.1 Відповідь на запит надається за підписом керівництва суду.

5.2. У разі якщо запитувана інформація про діяльність Суду належить до інформації з обмеженим доступом, у відповіді на запит на інформацію вказуються вид, найменування, номер і дата прийняття акта, відповідно до якого доступ до зазначеної інформації обмежено. У разі якщо частина запитуваної інформації належить до інформації з обмеженим доступом, а інша частина є загальнодоступною, надається запитувана інформація, за винятком інформації з обмеженим доступом.

5.3. Суд має право відмовити в задоволенні запиту, якщо:

1) Суд не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

2) інформація, що запитується, належить до інформації з обмеженим доступом;

3) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідно до якої запит на інформацію має містити:

- ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;

- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

- підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

5.4. Інформація на запит надається безкоштовно.

5.4.1. У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір фактичних витрат визначається судом на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо судом не встановлено розмір плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно. При наданні особі інформації про себе та інформації,  що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

5.5. Рішення, дії чи бездіяльність суду, як розпорядника публічної інформації, можуть бути оскаржені в порядку, визначеному ст. 23 Закону.